Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Lipiec 2014

W katastrofie samolotu Malaysian Airlines, w drodze na konferencję poświęconą epidemii HIV/AIDS w Melbourne, zginęło wielu wiodących naukowców, lekarzy, aktywistów organizacji pozarządowych.

W Polsce od kilku lat pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat tego, że polityka narkotykowa w Holandii się nie sprawdza.  Populistyczne hasła określają ją wręcz "rajem dla narkomanów" i straszą wzrostem uzależnionych. Ta krytyka rozwiązań holenderskich jedynie wprowadza w błąd i wywołuje niepotrzebne emocje.  Jak zatem i po co w latach 80-tych powstały w Holandii coffe shopy? Dlaczego od ponad 30 lat konsumpcja marihuany w tym kraju utrzymuje się nadal na tym samym poziomie? I na czym polega fenomen polityki narkotykowej w Holandii? 

Społeczny Komitet ds. AIDS ma przyjemność poinformować Państwa o konferencji pt. “Increasing capacities, Achieving Novelty (iCAN): Pan-European Conference on Community Empowerment and Sustainable Response to HIV/AIDS”, która odbędzie się w dniach 10-11 października 2014 roku w Warszawie. Językiem roboczym konferencji jest język angielski.