Materiały do pobrania
DATA: 07.11.2015
MIEJSCE: Radio Dla Ciebie
PROWADZĄCY: Tomasz Stawiszyński
GOŚCIE: Izabela Pazdan SKA
Maciej Nazarewicz SKA
RAPORT: PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ HIV/AIDS w Polce w latach 2013 - 2014. Analiza zebranych danych, wnioski i rekomendacje.
Raport z badania „Społeczny audyt przeciwdziałania zakażeniom HIV/AIDS w Polsce w latach 2013-14”, zrealizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Oszacowanie rozpowszechnienia zakażeń HIV i HCV wśród osób przyjmujących substancje psychoaktywne drogą iniekcji na terenie Warszawy i okolic - badanie pilotażowe
Badanie zrealizował Społeczny Komitet ds. AIDS ze środków przyznanych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Międzynarodowy Program Polityki Narkotykowej w Open Society Foundations
AUTORKĄ PLAKATU JEST ALEKSANDRA GRÜNHOLZ - Studio chaotyczne
(www.studiochaotyczne.com)Pokolenie Minus rodzi się gdy w ciąży wykonasz test na HIV. Dodatni wynik testu decyduje o odpowiednim prowadzeniu ciąży, dając prawie 100% szans na urodzenie zdrowego dziecka.
1 grudnia 2013 r., w Światowy Dzień AIDS rodzi się Pokolenie MINUS. W swojej nowej kampanii Społeczny Komitet ds. AIDS przekonuje Polki do bezwzględnego testowania na HIV w ciąży.
W Światowy Dzień AIDS na jednej scenie artystki apelowały do kobiet: „Badajcie się na HIV!”. Okupnik, Mucha, Frycz, Urbaniak, Novika i Natu zagrały i zaśpiewały podczas Nocy Czerwonej Kokardy
1 grudnia 2012r., w Światowy Dzień AIDS, można było usłyszeć wspólny głos artystek, które poprzez swoje zaangażowanie w Noc Czerwonej Kokardy dały wyraz poparcia dla testowania w kierunku HIV, a także poszerzania świadomości społecznej dotyczącej tego problemu.
Dlaczego nawet 70% osób zakażonych HIV nie jest tego świadoma?
Społeczny Komitet ds. AIDS jednoczy się z resztą Europy podczas pierwszego w historii Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV. Powód? W Polsce 50 - 70% zakażonych nie jest tego świadoma. Naszym celem jest zwiększenie liczby osób testujących się w kierunku HIV. To jedyna droga zapobiegania nowym zakażeniom, a także rozpoczęcia odpowiednio wcześnie terapii antyretrowirusowej – kluczowej dla zdrowego i normalnego funkcjonowania osoby zakażonej.