Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Kończ bez strachu

Kampania „Kończ bez strachu” ma na celu nie tylko przełamywać tabu związane z samą prezerwatywą, ale przede wszystkim dostarczyć młodym ludziom rzetelną wiedzę na temat profilaktyki chorób i infekcji przenoszonych drogą płciową.  Patronat merytoryczny nad projektem objął Program Narodów Zjednoczony ds. Rozwoju (UNDP).

Kampania została skonstruowana tak, aby była jak najlepiej dostosowana do kanałów komunikacyjnych, którymi porozumiewają się młodzi ludzie. W trzech spotach aktorzy: Dominika Gwit, Alan Andersz i Philippe Tłokiński zachęcają do używania prezerwatywy. W akcję zaangażował się również Łukasz Nowicki.  

Spoty prezentowane były w najlepszym czasie antenowym grupy TVN, AXN, AtMedia, RBL TV, w kinach oraz w internecie.  

Zaprojektowane na jej potrzeby narzędzia interaktywne dostosowane są do użytkowania mobilnego, na przykład aplikacje i gry internetowe dostępne na profilach społecznościowych kampanii   Oprócz spotów, strony www i interaktywnych aplikacji projekt proponuje szkolne warsztaty z profilaktyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnychprogram bezpłatnych warsztatów profilaktycznych. Proponowany przez nas warsztat został stworzony z myślą o młodych ludziach wkraczających w dorosłość. Przez trzy godziny bez strachu opowiadamy o profilaktyce HIV/AIDS i innych infekcji przenoszonych drogą płciową, tłumaczymy jak można się zakazić i w jaki sposób można uniknąć zakażenia oraz mówimy jakie zachowania seksualne są bezpieczniejsze.  

Zapraszamy nauczycieli oraz dyrektorów szkół z województwa mazowieckiego do włączenia się w projekt i program realizacji warsztatów.

Koordynator warsztatów:   Cezary Fidor, warsztatyatkonczbezstrachu.pl  

Strona internetowa projektu: www.konczbezstrachu.pl