Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

SIALON II: Budowanie doświadczeń w integracji ukierunkowanych działań prewencyjnych i racjonalnego nadzoru epidemiologicznego nad HIV wśród mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami (MSM)

W czerwcu rusza realizacja nowego projektu SIALON II. Za przygotowanie i prowadzenie badania w Polsce odpowiadają Stowarzyszenie Lambda Warszawa wraz z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny we współpracy ze Społecznym Komitetem ds. AIDS prowadzącym Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny na Chmielnej 4.

We współpracujących ze Stowarzyszeniem Lambda klubach w Warszawie prowadzone będą badania dotyczące ryzykowności zachowań podejmowanych przez MSM (mężczyzn utrzymujących stosunki seksualne z mężczyznami) połączone z wykonaniem testu w kierunku HIV z pobraniem próbki płynu z jamy ustnej. Badania potrwają do września, a ich wyniki umożliwią realizatorom lepsze zrozumienie potrzeb MSM w kontekście profilaktyki HIV/AIDS/STIs i prowadzenie skuteczniejszych działań profilaktycznych. 

Więcej informacji o projekcie:www.lambdawarszawa.org/sialon