Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Rusza wielka aukcja charytatywna przygotowana przez Społeczny Komitet ds. AIDS. Hasłem przewodnim akcji jest: „Dzieciństwo z HIV może być szczęśliwe!”

Aukcja charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży żyjących z HIV i AIDS

23. maja (piątek) rusza aukcja charytatywna, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację turnusu rehabilitacyjno – edukacyjnego dla dzieci i młodzieży żyjących z HIV i AIDS.

Przedmiotem aukcji jest 12 wyjątkowych fotografii, wykonanych przez światowej klasy fotografów - Zuzę Krajewską i Bartka Wieczorka. Zdjęcia powstały w ramach kampanii społecznej „PROJEKT TEST: Pokolenie Minus” (http://www.projekttest.pl/), którą Społeczny Komitet ds. AIDS realizował w 2013 roku. Akcja miała zachęcać kobiety, które planują lub są w ciąży, do wykonania testu w kierunku HIV. Na fotografiach można podziwiać: Agnieszkę Cegielską, Anitę Sokołowską, Beatę Sadowską, Kamilę Szczawińską, Martę Kuligowską, Monikę Mrozowską, Natalię Przybysz, Aleksandrę Kwaśniewską, Sylwię Gruchałę, Weronikę Książkiewicz, Adę Fijał i Annę Wendzikowską.

LINK DO WSZYSTKICH 12 AUKCJI:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36615091

LINKI DO POSZCZEGÓLNYCH AUKCJI:
http://allegro.pl/agnieszka-cegielska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259270842.html
http://allegro.pl/anita-sokolowska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259295496.html
http://allegro.pl/anna-wendzikowska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259298586.html
http://allegro.pl/marta-kuligowska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259301473.html
http://allegro.pl/monika-mrozowska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259315202.html
http://allegro.pl/natalia-przybysz-pokolenie-minus-zdjecie-i4259318512.html
http://allegro.pl/ola-kwasniewska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259320461.html
http://allegro.pl/sylwia-gruchala-pokolenie-minus-zdjecie-i4259343506.html
http://allegro.pl/weronika-ksiazkiewicz-pokolenie-minus-zdjecie-i4259348325.html
http://allegro.pl/ada-fijal-pokolenie-minus-zdjecie-i4259352627.html
http://allegro.pl/beata-sadowska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259375276.html
http://allegro.pl/kamila-szczawinska-pokolenie-minus-zdjecie-i4259377367.html

Celem aktualnych działań zespołu Społecznego Komitetu ds. AIDS jest sprawienie przyjemności dzieciom, które urodziły się z HIV. . Projekt „Wakacje z Małym Księciem” ma na celu zorganizowanie wyjazdu dla dzieci i młodzieży żyjących z HIV i AIDS. Uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjno- edukacyjnym ma na celu poprawę jakości życia jego uczestnikom, przede wszystkim jednak ma sprawić, by przez dwa sierpniowe tygodnie mogli oni beztrosko,z dala od codziennych zmartwień, wypocząć w jednej z nadmorskich miejscowości.

To, co łączy wszystkich uczestników takiego wyjazdu, to doświadczenie życia z chorobą przewlekłą. W odróżnieniu od innych chorób przewlekłych (np. cukrzycy) HIV i AIDS w dalszym ciągu wiążą się z dużą stygmatyzacją, bardzo często również z dyskryminacją.Tworzenie się grup wsparcia jest więc kluczowe dla podtrzymania dobrej kondycji psychicznej człowieka w trudniejszych dla niego okresach. Najlepszym przykładem na wciąż panujący lęk przed obcowaniem z osobami zakażonymi, a co za tym idzie ich wykluczenie społeczne, jest fakt, że bardzo dużo czasu zajęło organizatorom wyjazdu samo znalezienie ośrodka wypoczynkowego, który zgodziłby się przyjąć grupę dzieci z HIV/ AIDS. Spośród bardzo wielu wstępnie umówionych rezerwacji tylko jeden ośrodek turystyczny nie wycofał swojej oferty po rozpoczęciu korespondencji mailowej z adresu, w którym widniała pełna nazwa Komitetu, zawierająca te dwa mrożące krew w żyłach słowa: HIV i AIDS.

Dla młodszych dzieci jest to wyjątkowa szansa na wyjazd. Część rodziców, z obawy przed dyskryminacją, nie chce informować o zakażeniu dziecka organizatorów kolonii, przez co ich pociechy są skazane na spędzanie wakacji w domu. Dzieci nie potrafią same przyjmować leków antyretrowirusowych (obniżających poziom wirusa), a przerwy w terapii są niebezpieczne dla ich zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by pod okiem pielęgniarki uczestnicy wyjazdu przyjmowali leki według wskazań lekarskich. Młodzież również często ma problem z regularnym przyjmowaniem leków - chcemy zaszczepić w nich chęć do dbania o własne zdrowie, w tym aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę” – podkreśla Dominika Soćko ze Społecznego Komitetu ds. AIDS, koordynatorka projektu.

Uczestnicy turnusu będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych ekspertów w dziedzinie HIV/ AIDS (m.in. dr n.med. lek. Jolantę Popielską, dr Agnieszkę Walendzik- Ostrowską, Artura Lutarewicza i innych). Celem nadrzędnym jest jednak uczynienie wyjazdu czasem beztroski i odpoczynku: „Pragniemy pomóc spełniać ich marzenia, pokazać, że poznawanie otaczającej nas rzeczywistości może być radosnym i wzbogacającym doświadczeniem. Zaplanowaliśmy atrakcyjny program rekreacyjny, wiele ciekawych wycieczek i wyjść do obiektów rozrywki, sportu i edukacji. Ważnym aspektem jest też wsparcie, jakie uczestnicy dają sobie nawzajem. Mamy wiele komunikatów zwrotnych, że turnusy organizowane w poprzednich latach przez Stowarzyszenie „Mały Książę” były dla dzieci czasem wyjątkowym, pozwoliły na nawiązanie bliskich, utrzymywanych przez lata przyjaźni. ‘’ – dodaje Dominika Soćko.

Od dzisiaj każdy może wesprzeć „Wakacje z Małym Księciem”, biorąc udział w specjalnej aukcji charytatywnej, zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Allegro. „Dzięki naszym darczyńcom zgromadziliśmy środki, które w znaczący sposób wesprą nasze przedsięwzięcie. Marzy nam się jednak zorganizowanie naprawdę idealnego wyjazdu i zabranie jak największej liczby chętnych. Na to potrzeba niestety zdecydowanie większych funduszy… W
związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz naszych podopiecznych. Wszystkie 12 fotografii, podpisane przez występujące na nich gwiazdy, można licytować na profilu SKAIDS, pod adresem: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36615091
– tłumaczy rzecznik Społecznego Komitetu ds. AIDS, Maciej Nazarewicz.

KONTAKT:

Maciej Nazarewicz
Społeczny Komitet ds. AIDS
maciej.nazarewiczatskaids.org
#: +48 530 33 45 77