Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Europejski Tydzień Testowania na HIV 2014

Europejski Tydzień Testowania 2014: „Rozmawiaj o HIV. Zrób test na HIV”

Społeczny Komitet ds. AIDS już po raz drugi jednoczy się z resztą Europy podczas Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV. W zeszłorocznej edycji kampanii wzięło udział ponad 470 instytucji z całego kontynentu. 

Społeczny Komitet ds. AIDS wraz z innymi europejskimi organizacjami oraz instytucjami zdrowia publicznego bierze udział w odbywającej się po raz drugi w Europie wielkiej akcji mającej na celu zwiększenie świadomości dotyczącej korzyści płynących z testowania w kierunku HIV. Europejski Tydzień Testowania na HIV (21 - 28 listopada 2014) kontynuuje zeszłoroczną ideę, której jednym z celów jest ograniczenie występowania tzw. późnych diagnoz, czyli sytuacji, w których diagnozuje się zakażenie w momencie, kiedy pojawiają się już objawy AIDS.

Społeczny Komitet ds. AIDS zaprasza wszystkich chętnych do wykonania testu w kierunku HIV (anonimowo, poufnie, bezpiecznie i bezpłatnie) do odwiedzenia Punktu Konsultacyjno - Diagnostycznego przy ulicy Chmielnej 4 w Warszawie (przychodnia IZIS). W dniach 21 – 28 listopada 2014 Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 19.00. Wynik będzie możliwy do odbioru jeszcze tego samego dnia, przy zleceniu testu do godz. 13.

Europejski Tydzień Testowania jest realizowany w Warszawie także przez Fundację Edukacji Społecznej.

Więcej informacji na temat testowania w kierunku HIV oraz pełna lista Punktów Konsultacyjno - Diagnostycznych znajduje się pod adresem www.skaids.org. Więcej o akcji można przeczytać na:www.hivtestingweek.eu.   

Materiały graficzne związane z Europejskim Tygodniem Testowania na HIV można znaleźć pod linkiem: http://www.skaids.org/pl/do-pobrania/europejski-tydzien-testowania-na-hi...