Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Zaproszenie na szkolenie „Narzędzia do oceny jakości programów profilaktycznych w zakresie HIV: na przykładzie wykorzystania narzędzia SHIFF do oceny pracy Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD)”

W imieniu Społecznego Komitetu ds. AIDS zapraszamy na szkolenie „Narzędzia do oceny jakości programów profilaktycznych w zakresie HIV: na przykładzie wykorzystania narzędzia SHIFF do oceny pracy Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD)”, które się odbędzie w dniach 16-17 grudnia 2014r. w Warszawie (Hotel IBIS Stare Miasto, ul. Muranowska, 2).  

W ramach tego szkolenia planujemy przeanalizowanie skuteczności profilaktyki w PKD pod kątem następujących grup docelowych: MSM, osoby heteroseksualne podejmujące ‘weekendowe’ zachowania ryzykowne, kobiety oraz kobiety ciężarne itp.   Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz osoby zajmujące się profilaktyką wśród ww. grup docelowych. W ramach szkolenia możliwe będzie praktyczne zapoznanie z 3 narzędziami do zapewnienia (Quality Assurance, QA) i poprawy jakości (Quality Improvement; QI), opracowanymi w ramach projektu Quality Action, współfinansowanego przez UE.  

Projekt opiera się na wspólnych działaniach na rzecz poprawy jakości w zapobieganiu zakażeniom HIV i został stworzony w celu zwiększenia efektywności walki z HIV/AIDS w Europie. Więcej informacji o narzędziach na stronie http://www.qualityaction.eu/tools.php.  

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 2. grudnia 2014. Udział w szkoleniu jest bezpłatny pod warunkiem wzięcia udziału w całym programie. Osobom spoza Warszawy zapewniamy zakwaterowanie (pokój 2-osobowy, do 2 dób), wyżywienie i przejazd. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: aleksandra.skoniecznaatskaids.org  

Quality Action jest koordynowany przez German Federal Centre for Health Education (BZgA) i zrzesza 25 stowarzyszonych i 20 współpracujących partnerów z 26 krajów członkowskich UE.   

W Polsce projekt jest realizowany przez Społeczny Komitet ds. AIDS we współpracy z Krajowym Centrum ds. AIDS, które pełni rolę obserwatora.    Formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia do pobrania: http://www.skaids.org/pl/do-pobrania/program-oraz-formularz-zgloszeniowy...  

Dodatkowych informacji udziela:   Aleksandra Skonieczna (Społeczny Komitet ds. AIDS)   aleksandra.skoniecznaatskaids.org    Tel.0-668 133 087

Szkolenie jest finansowane przez Komisję Europejską (Agencję Wykonawczą ds. Konsumentów, Zdrowia i żywienia (CHAFEA) w ramach projektu: Quality  Action „Wspólne działanie na rzecz poprawy jakości w zapobieganiu HIV”.