Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Wakacje z Małym Księciem 2015

Udało się ! Po wielu miesiącach przygotowań możemy z wielką dumą i radością obwieścić, że już po raz drugi, w ramach struktur Społecznego Komitetu ds. AIDS, zostanie zorganizowany wyjazd dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych żyjących z HIV / AIDS oraz ich rodzeństw

W tym roku zabierzemy naszych podopiecznych do malowniczej, górskiej miejscowości wypoczynkowej, w której spędzą dwa lipcowe tygodnie. Uczestnicy, pod opieką doświadczonej kadry, wezmą udział w zajęciach integracyjnych, artystycznych, sportowych i edukacyjnych. Zaplanowaliśmy też kilka ciekawych wycieczek do najciekawszych miejsc w regionie.

Górska okolica, w którą zabierzemy naszych obozowiczów,  poza naturalnym pięknem oferuje również wiele atrakcji edukacyjnych, artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych:  kino, teatr dla najmłodszych, zabytki, go-karty, kręgielnie, gigantyczny park rozrywki, a także… miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi uczestnicy zgłębią tajniki bezpiecznej podróży rowerem!

Jak zawsze ważne jest dla nas, aby w trakcie wyjazdu budować w uczestnikach zdrowe nawyki, zachęcać do aktywnego, konstruktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego również w tym roku planujemy program bogaty w zajęcia sportowe. Zorganizujemy mecze gier zespołowych, zawody sportowe, wyjścia na basen, wędrówki po górach.

W planach mamy także warsztaty garncarskie oraz malowania na szkle - być może niektórzy odkryją przy tej okazji drzemiące w nich zdolności artystyczne ;)

Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez pielęgniarkę i instruktora PCK.

Podczas turnusu obecna będzie przez cały czas pielęgniarka, która będzie dbała o regularne podawanie leków. Przez cały czas towarzyszyć nam będzie doświadczony psycholog Artur Lutarewicz, który poprowadzi grupowe zajęcia warsztatowe z młodzieżą oraz będzie włączał się w życie grupy, by służyć pomocą i wsparciem w codziennych sytuacjach. Uczestnicy będą mogli w każdej chwili skonsultować z nim ważne dla siebie kwestie i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Młodzież i młodzi dorośli będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z naszymi najstarszymi podopiecznymi, żyjącymi w kilkuletnich związkach tzw. parach +/- (gdy jedna z osób jest zakażona, a druga nie). Opowiedzą oni o swoich doświadczeniach bycia w relacji. Wierzymy, że to najlepsze świadectwo i wsparcie jakie mogą dostać młodsze nastolatki, u których temat związku czy założenia rodziny budzi wiele niepewności i obaw.

Duża część naszych podopiecznych nie ma środków finansowych na atrakcyjny wypoczynek letni -  projekt ma zadanie wyrównanie szans w dostępie do niego. Naszym głównym celem jest zbudowanie oraz podtrzymanie już istniejącej grupy wsparcia wśród uczestników. Chcemy, by nasi podopieczni zobaczyli jak konstruktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas podczas wakacji, odkryli jak wiele ciekawych niespodzianek kryje otaczający ich świat, a także docenili istotę samorozwoju, rozwijania pasji i zdrowego stylu życia.  Wspólnie spędzony czas ma być dla nich dowodem na to, że żyjąc z wirusem nie muszą rezygnować ze swoich marzeń i mogą tak samo korzystać z życia jak ich rówieśnicy.

W projekcie „Wakacje z Małym Księciem” weźmie udział 31 uczestników żyjących z wirusem oraz ich rodzeństwo (7 osób).