Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

PrEP. Koniec epidemii HIV?

Jak działa PrEP? Czy to prawda, że ma skutki uboczne? Czy PrEP jest dla mnie? Ile to kosztuje? A co z zakażeniami STI?

Porozmawiamy o tym 25 kwietnia (środa) podczas debaty połączonej z pokazem filmu PrEP 2017 (PrEP 17 – The coming of age of PrEP).

 
W debacie wezmą udział:

- Grażyna Cholewińska-Szymańska - doktor nauk medycznych, specjalistka chorób zakaźnych, kieruje oddziałem chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie
- Przemysław Nowakowski - socjolog, środowiskowy pracownik ochrony zdrowia prowadzący działania redukcji szkód skierowane do gejów i MSM w Stowarzyszeniu Lambda - Warszawa
- Remigiusz Ryziński - ujawniony gej, korzystający z PrEP
Dyskusję poprowadzi Michał Pawlęga, specjalista ds. zdrowia MSM w Społecznym Komitecie ds. AIDS.

Gdzie? Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, Warszawa

Kiedy? 25 kwietnia (środa), godz. 18:00

O filmie:
PrEP 2017 (PrEP 17 – The coming of age of PrEP)
W 2015 roku reżyser Nicholas Feustel nakręcił dokument o PROUD PrEP w Anglii. Film wyświetlano przy okazji różnych wydarzeń medialnych w Wielkiej Brytanii, zwracając uwagę na potrzebę mówienia i uczenia o PrEP-ie, czyli o profilaktyce przedekspozycyjnej polegającej na przyjmowaniu leków, które mogą uchronić przed zakażeniem wirusem HIV.
W styczniu 2017 roku Feustel wrócił do Londynu, żeby opowiedzieć o dalszych losach PrEP-u. Dokument „PrEP 2017” skupia się na historiach kilkudziesięciu aktywistów profilaktyki przedekspozycyjnej, obecnych i dawnych pacjentach, lekarzach i producentach leków. Nakręcony na zamówienie organizacji PrEPster pokazuje, jak szybko wspomniany rodzaj profilaktyki mającej uchronić przed wirusem HIV stał się dostępny dla tysięcy osób pomimo problemów ze strony opieki zdrowotnej.
reż: Nicholas Feustel, UK 2017, 36’

Link do wydarzenia - https://www.facebook.com/events/357279964774649/