Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Warsztaty "Kończ bez strachu" na krakowskich Seksualiach

Oddział Kraków, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zaprasza na wydarzenie organizowane w ramach projektów"Seksualia" oraz "Tramwaj Zwany Pożądaniem". Każdy z nich działa pod flagą SCORA, czyli Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS.

Ten dzień zaczniemy w Centrum Dydaktyczno Kongresowym Wydziału Lekarskiego przy ul. Łazarza 16 

Szczegółowy program SEKSUALIÓW:

9:45-10:00Przywitanie gości

10:00- 11:00 "Seksualność osób niepełnosprawnych po uszkodzeniu rdzenia kręgowego" prowadzi dr Remigiusz Kijak z Instytutu Pedagogiki Specjalnej UP im. KEN w Krakowie.
Autor wielu książek dotyczących seksualności, m.in.: "SEKS I NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ – DOŚWIADCZENIA SEKSUALNE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ" oraz "NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ W ZWIERCIADLE DOROSŁOŚCI", więcej informacji na stronie internetowej: http://www.remigiuszkijak.pl/

11:30- 13:00 "Pozytywnie o Seksualności" prowadzą Dorota Sakowska i Marta Niedźwiecka z Pussy Project.

polecamy stronę: http://www.pussyproject.pl/

13:30-13:45 Losowanie i wręczenie nagrody głównej Wielkiego Konkursu Wiedzy o IFMSA-Poland

http://krakow.ifmsa.pl/pl/artykul,konkurs_co_wiesz_o_ifmsa,180

13:45-15:00 "Przestępczość seksualna w świetle współczesnych badań- perspektywa poznawcza" prowadzą mgr Paweł Banaś z Katedra Teorii Prawa, UJ i mgr Krzysztof Kasparek, Zakład Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych, UJ

WSTĘP WOLNY NA WYKŁADY!

15:10- 18:00warsztaty:

1. "Pussy Party - Czy prąd zabija intymność?"

Opis: Pussy Party to niepoważne warsztaty edukacyjne prowadzone przez Pussy Project. To spotkanie przeznaczone dla kobiet. Na którym otwarcie, w dobrej atmosferze rozmawia się na temat, który nas interesuje, nęci i czasem onieśmiela.
Oprócz rozmów, poruszania ważnych tematów oraz dużej porcji wiedzy można zapoznać się z najfajniejszymi zabawkami erotycznymi i tym, co można z nimi robić. Spotkanie jest luźne, zabawne i otwierające na podstawowy temat - jakim jest radość z własnej seksualności. To okazja, aby dowiedzieć się więcej, dobrze się bawić. Impreza jest neutralna światopoglądowo i otwarta na różnorodność wyborów osobistych.
Nie tańczymy, gadamy, ale i tak jest zabawnie. Nie wyprawiamy sprośności, ale tłumaczymy, co i jak działa.
Zasady:
- LGBT friendly. Komentarze uderzające w godność i seksualność innych gości są biletem na podwórko;
- wskazane poczucie humoru.

Organizatorki - Pussy Project to projekt poświęcony rozwojowi seksualności i świadomości kobiet. Wyjaśniamy, ośmielamy i prowokujemy. Wierzymy w kobiecość, poczucie humoru i wolność. Działamy przez warsztaty coachingowe, sztukę czyli akcje i performacje, zabawę – to właśnie Pussy Party. morewww.pussyproject.pl

2. "Kończ bez strachu"

Warsztat adresowany jest do wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o HIV/AIDS i bezpieczniejszym seksie, zweryfikować mity i stereotypy czy po prostu zdobyć rzetelną wiedzę na temat HIV/AIDS.

W opinii publicznej krąży wiele mitów i stereotypów dotyczących HIV/AIDS. Brakuje rzetelnej wiedzy na temat seksu i nadal jest on tematem tabu. Seksualia są doskonałą okazją by tę sytuację zmienić!
Chcemy Wam pokazać, że możliwe jest mówienie o HIV w rzetelny i jasny sposób. Postaramy się poszerzyć Waszą wiedzę na temat wirusa w oparciu o naukowe informacje. Wytłumaczymy jak można się zakazić i w jaki sposób można uniknąć zakażenia oraz mówimy jakie zachowania seksualne są bezpieczniejsze. Warsztaty są częścią kampanii społecznej "Kończ bez strachu" realizowanej przez Społeczny Komitet ds. AIDS. Więcej na: www.konczbezstrachu.pl
Prowadząca Agata Dzuban- socjolożka, edukatorka

ZAPISY NA WARSZTATY POD ADRESEM : SEKSUALIAatGMAIL.COM
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!!!

Po warsztatowo-wykładowym poczatku dnia zapraszamy na Tram Party do Tramwaju Zwanego Pożądaniem, który będzie jeździł wokół Rynku od 21:30 do 24:30 i na After Party do Kitschu i Łubu Dubu na Grodzkiej 1. Tam będziecie mogli znaleźć PartyWorkerów którzy udzielą Wam rzetelnych informacji odnośnie chorób przenoszonych drogą płciową.

Szczegóły dotyczące Seksualiów: https://www.facebook.com/events/526040780776532/