Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Ogólnopolska kampania profilaktyki zakażeń wirusem HIV w grupie mężczyzn utrzymujących stosunki między mężczyznami – Seks w moim mieście

„Seks w moim mieście” to akcja w przestrzeni klubowej i internetowej skierowana do mężczyzn mających seks z mężczyznami (MSM). Jej głównym celem jest zmniejszenie liczby zakażeń HIV. Kampania, nawiązująca do popularnego w społeczności LGBT serialu jest obecna w największych miastach w Polsce od początku listopada.

W październiku i listopadzie przeszkoliliśmy personel klubów gay-friendly i partyworkerów tak, by mogły/li swobodnie udzielić odpowiedzi na pytania:

- jak uprawiać seks, aby nie zakazić się HIV lub zminimalizować to ryzyko,

- jak bezpieczniej przyjmować substancje psychoaktywne i jak to wpływa na seks,

- jak sprawdzić, czy nie jest się zakażonym HIV, innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, co robić w sytuacji zakażenia,

- gdzie zwrócić się po pomoc.

Zaangażowanie barmanów z klubów, pubów, saun i dyskotek dla MSM jest bardzo ważne – zwiększa zasięg i skuteczność przekazu.

Co tydzień w każdym klubie biorącym udział w kampanii partyworkerzy rozdają bezpłatne prezerwatywy klubowiczom,podobnie jak „Replika” swym prenumerator(ko)om. Mamy pogrubione, smakowe, świecące, czarne… a także lubrykanty na bazie wody i silikonu, chusteczki do higieny intymnej, pakiety bezpieczniejszego seksu.

Zjawiska zwiększające niebezpieczeństwo zakażenia, takie jak ryzykowane zachowania seksualne, czasem połączone z alkoholem i narkotykami, nie znikną ot tak, ale wierzymy, że z pełniejszą wiedzą ludzie mogą bardziej świadomie decydować, co robią i jak dbają o bezpieczeństwo własne i partnera seksualnego. Nikogo nie oceniamy, nie moralizujemy. Promujemy zdrowie jako wartość nadrzędną.

„Seks w moim mieście” to kolektywne działanie ośmiu organizacji pozarządowych w klubach sześciu miast: Katowic, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia.

Projekt współfinansowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

www.sekswmoimmiescie.pl

Szczegółowych informacji udzielają:

Nikodem Klasik, koordynator projektu, nklasikatlambdawarszawa.org

Yga Kostrzewa, Rzeczniczka Lambdy Warszawa, ykostrzewaatlambdawarszawa.org