Telefon zaufania
  • 801 888 448 *
  • (22) 692 82 26 **

Czynne całodobowo od poniedziałku g. 9:00 do soboty g. 21:00.

* płatne za pierwszą minutę połączenia
** dla telefonów komórkowych i połączeń zza granicy

Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny w Warszawie

jesteśmy otwarci
Godziny pracy PKD:
Poniedziałek: 9:30 - 19:30
Wtorek:          9:30 - 19:30 
Środa:            9:30 - 19:30
Czwartek:      9:30 - 19:30
Piątek:           9:30 - 19:30 
W przypadku zlecenia przez doradcę szybkiego testu przesiewowego wynik można odebrać nawet po 20 minutach!
UWAGA: Ostatni klient (na zlecenie testu) przyjmowany jest 15 minut przed końcem pracy Punktu.

 

===> Co warto wiedzieć o badaniu w kierunku HIV? <===

Aby wykonać anonimowy i bezpłtany test w kierunku HIV/ HCV należy w pierwszej kolejności odyć rozmowę z doradcą PKD, który udzieli niezbędnych informacji i odpowie na wszelkie pytania. 
Badanie nie wymaga wcześniejszej rejestracji !
WARTO WIEDZIEĆ: Aby wykonać test w kierunku HIV nie trzeba mieć skierowania od lekarza, ubezpieczenia czy dowodu osobistego. Klient Punktu Testowania pozostaje przez cały czas anonimowy i ma gwarancję poufności. Wynik badania odbiera się wyłącznie osobiście. Nie udziela się informacji o wynikach telefonicznie czy korespondencyjnie. Wynik testu wydaje doradca, a jego odbiór jest okazją do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości, upewnienia się co do jego znaczenia. Wynik wydawany jest na podstawie numeru badania i hasła, ustalonego wcześniej przez klienta.

Badanie w kierunku HIV składa się z dwóch elementów: rozmowy z doradcą oraz pobrania niewielkiej ilości krwi przez pielęgniarkę lub pielęgniarza.. Zadaniem doradcy jest udzielenie klientowi rzetelnej informacji na temat ryzyka zakażenia, sposobów jego minimalizacji, ocena ryzyka w odniesieniu do konkretnej sytuacji oraz zapewnienie wsparcia osobie badanej. Wszyscy doradcy pracujący w PKD posiadają certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia), zaświadczający o ich gruntownym przygotowaniu do wykonywania tego zawodu oraz odpowiednich kompetencjach. Rozmowa ma charakter poufny i prowadzona jest w przyjaznej dla klienta atmosferze. Osoba zgłaszająca się na badanie nie jest oceniana ani pouczana, a jedynie informowana o możliwych konsekwencjach.

Test w kierunku HIV najlepiej wykonać 12 tygodniod sytuacji, w której mogło dojść do zakażenia. Otrzymany wówczas wynik jest ostateczny, a na jego podstawie można w pełni wykluczyć zakażenie HIV.

W PKD wykonuje się testy przesiewowe , które dają możliwość wykrycia zakażenia już we wczesnej jego fazie (już po pełnych  14 dniach od zakażenia), jednak całkowitą pewność w stosunku do otrzymanego wyniku „ujemnego” (brak zakażenia) można mieć jedynie, gdy badanie zostanie wykonane po tzw. „oknie serologicznym”, czyli po 12 tygodniach od sytuacji ryzykownej. 

===> Więcej o badaniu na HIV - KLIK! <===

Najbardziej aktualne informacje o wszystkich Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Polsce znajdziesz pod adresem:

http://www.aids.gov.pl/pkd/

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny współfinansowany jest przez Krajowe Centrum ds. AIDS oraz m.st. Warszawa.

 

 

TEST NA HIV W WARSZAWIE * SZYBKO * TEST NA HIV CHMIELNA * POUFNIE * BADANIE NA HIV * BEZPIECZNIE * TEST NA HIV * BLISKO * TEST W KIERUNKU HIV * ANONIMOWO * BADANIE W KIERUNKU HIV * BEZPŁATNIE * HIV WARSZAWA